Nemokamas pristatymas nuo 49€

Spalis – Opalas ir Turmalinas

Gimę spalio mėnesį gali džiaugtis pasirinkimu iš dviejų akmenų, kuriems būdingi įvairūs atspalviai ir spalvos.

Opalas

Opalo pavadinimas yra kilęs iš graikiško žodžio opallios, reiškiančio „pamatyti spalvos pasikeitimą“. Jis yra sudarytas iš mažų silicio dalelių, kurios atspindi šviesą, sukurdamos visas vaivorykštės spalvas. Egzistuoja kelios opalo atmainos, kurios yra skirstomos pagal pagrindinę opalo spalvą (pvz.: juodas, baltas, mėlynas, rožinis opalas ir t.t.).

Dėl opalui būdingų spalvų, jis būdavo lyginamas su fejerverkais, medūzomis, galaktikomis, žaibais ir vulkanais. Manoma, kad jis neša sėkmę. Opalas yra dovanojamas gimimo dienos proga gimusiems spalio mėnesį bei 14-ųjų vestuvių metinių proga.

Turmalinas

Turmalinas reiškia „spalvotas akmuo“. Turmalinui yra būdingos spalvos dėl gana turtingos mineralinės sudėties ir fizinių savybių, kurios ir nulemia spalvas. Tam tikros priemaišos sukuria tam tikras turmalino spalvas ir kai kurios turmalino atmainos turi atskirus pavadinimus. Pavyzdžiui, juodas turmalinas (dar vadinamas šerlitu) yra praturtintas geležimi. Raudonas turmalinas (dar vadinamas rubelitu) yra praturtintas magniu. Mėlynas turmalinas (taip pat žinomas kaip indigolitas) turi geležies ir titano. Žalias turmalinas (žinomas ir kaip verderlitas) turi chromo ir vanadžio bei primena smaragdą. Ryškiai spalvotas turmalinas (dar vadinamas paraiba) turi daug vario.

Viena iš legendų byloja, kad turmalinas yra turtingas spalvomis, nes jis keliavo per visą vaivorykštę ir susirinko visas jos spalvas. Tikima, kad jis gali sustiprinti tiek kūną, tiek sielą, o ypač nervinę sistemą, kraujotaką ir limfą. Manoma, kad jis gali įkvėpti kūrybiškumą, todėl yra populiarus talismanas tarp menininkų bei rašytojų. Jis taip pat yra dovanojamas 18-ųjų vestuvių metinių proga.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
preloader