Nemokamas pristatymas nuo 49€

Lapkritis – Topazas ir Citrinas

Tie, kurie gimė lapkričio mėnesį turi pasirinkimą tarp dviejų gražių brangakmenių – topazo ir citrino. Tikima, kad abu akmenys gali atnešti ramybę, šilumą ir sėkmę tiems, kurie juos dėvi. Šie brangakmeniai dažnai yra painiojami vienas su kitu dėl panašios išvaizdos, nors ir yra atskiri akmenys.

Topazas

Istoriškai, topazais buvo laikomi tik geltoni akmenys ir visi geltoni akmenys buvo laikomi topazais. Tačiau tai nėra visiškai tikslu, nes topazas gali būti įvairių spalvų. Iš tiesų, topazas yra bespalvis, tačiau dėl įvairių natūraliai pasitaikančių priemaišų jis dažnai turi kokios nors spalvos atspalvį.

Renesanso laikais, buvo tikima, kad topazas gali nugalėti prakeiksmus. Indijoje topazas buvo laikomas šventu ir buvo tikima, kad jis gali pritraukti išmintį bei ilgaamžiškumą. Afrikos šamanai naudojo topazą gydomuosiuose ritualuose. Sakoma, kad jis gali nuraminti karštą charakterį bei padėti apsisaugoti nuo blogų sapnų. Jis yra populiari dovana gimusiems lapkritį bei dovanojamas 4-ųjų bei 23-ųjų vestuvių metinių proga.

Citrinas

Citrinas – tai gelsvos spalvos akmuo, savo spalva primenantis citriną. Švelniai gelsvos spalvos citrinas yra labai panašus į topazą. Tačiau citrinas yra atskiras akmuo, kvarco atmaina. Jo gelsvi atspalviai yra nulemti geležies priemaišų, tačiau ši spalva yra gana retai sutinkama gamtoje.

Citrinas yra vadinamas gydančiuoju topazu, nes manoma, kad jis nuramina šeimininką. Tikima, kad jis padeda paleisti neigiamus jausmus, įžiebia vaizduotę ir pritraukia naujas pradžias. Tačiau kiti jį vadina verslininko akmeniu, nes tiki, kad jis pritraukia turtus ir klestėjimą. Jis yra dovanojamas gimusiems lapkričio mėnesį bei 13-ųjų vestuvių metinių proga.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
preloader