Nemokamas pristatymas nuo 49€

Rugsėjis – Safyras

Rugsėjo akmuo – safyras. Tai išminties, lojalumo ir garbės akmuo. Tikima, kad šis akmuo padeda susikaupti ir sustiprina valią. Kaip ir kitus brangakmenis, safyrus gaubia mitai. Graikai dėvėjo safyrus ieškodami atsakymų, budistai tikėjo, kad safyras gali atnešti apšvietimą, o indai naudojo safyrus dievų garbinimo apeigose. Jis taip pat yra laikomas stipriu antidepresantu.

Dažniausiai safyrai yra siejami su mėlyna spalva. Tačiau jie gali būti įvairių spalvų, išskyrus raudoną, nes toks akmuo yra laikomas rubinu. Korundas, iš kurio yra sudarytas safyras, natūraliai yra bespalvis. Tačiau tokios priemaišos kaip geležis, titanas, chromas, varis ar magnis suteikia jam mėlyną, geltoną, violetinę, oranžinę ar žalią spalvą.

Dar visai neseniai, dauguma sužadėtuvių žiedų būdavo inkrustuojami su safyro brangakmeniu, o ne deimantu. Įžymusis princesės Dianos sužadėtuvių žiedas, padovanotas princo Charles 1981 metais, buvo su 12 karatų mėlynu safyru. Pratęsdamas tradiciją, 2010 metais princas William padovanojo šį žiedą Catherine Middleton. Safyras yra taip pat dovanojamas 5-ųjų bei 45-ųjų vestuvių metinių proga.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
preloader