Nemokamas pristatymas nuo 49€

Rugpjūtis – Peridotas, Sardoniksas ir Spinelis

Peridotas

Pagrindinis brangakmenis, skirtas gimusiems rugpjūčio mėnesį, yra peridotas, atpažįstamas pagal savo žaliosios citrinos spalvą. Tai olivino mineralo atmaina. Įdomu tai, kad peridoto žalia spalva susidaro dėl paties mineralo cheminės sudėties, o ne įvairių priemaišų, kas yra būdinga daugeliui kitų brangakmenių. Tad peridotas yra vienas iš nedaugelio akmenų, kuriems būdinga viena spalva, nors ir galimi atspalviai nuo gelsvai žalsvos iki rusvai žalsvos, priklausomai nuo to, kiek mineralas turi geležies.

Pavadinimo kilmė nėra visai aiški. Tačiau yra manoma, kad jis yra kilęs iš graikiško žodžio peridona, reiškiančio „daug duodantis“. Tikima, kad peridotas neša sėkmę ir pritraukia klestėjimą. Taip pat yra tikinčių, kad jis saugo nuo blogio ir blogų sapnų, traukia ramybę ir laimę.

Istoriškai, peridotas buvo dažnai painiojamas su smaragdu. Todėl yra manančių, kad žymioji Kleopatro smaragdų kolekcija iš tikrųjų galėjo būti sudaryta ar dalinai sudaryta iš peridotų. Peridotas gali būti dovanojamas kaip gimimo dienos dovana gimusiems rugpjūčio mėnesį bei gali būti graži dovana 16-ųjų vestuvių metinių proga.

Sardoniksas

Gimę rugpjūčio mėnesį gali džiaugtis pasirinkimu iš daugiau nei vieno akmens. Kaip ir peridotas, sardoniksas taip pat yra siejamas su gimimu rugpjūčio mėnesį. Jis sudarytas iš sardo ir onikso sluoksnių, kurie sukuria raudonai ir baltai dryžuotą akmenį. Jo pavadinimas yra kilęs nuo Persų miesto pavadinto Sardis, kuriame raudonas sardo akmuo buvo randamas, ir graikiško onikso pavadinimo, reiškiančio nagas ar letena.

Sardoniksas yra siejamas su drąsa, laime ir aiškia komunikacija. Tikima, kad jis gali apsaugoti ir nuo blogio. Senovės graikai ir romėnai į mūšį eidavo su talismanais, inkrustuotais sardoniksu bei išgraviruotais dievų atvaizdais. Jis taip pat buvo populiarus akmuo romėnų žieduose, skirtuose užantspauduoti vaškines emblemas ant oficialių dokumentų. Tuo tarpu renesanso laikotarpiu, sardoniksas buvo siejamas su iškalbumu. Oratoriai dėvėdavo sardoniksą tam, kad šis padėtų aiškiai mąstyti ir dėstyti mintis.

Dėl pakankamų sardonikso išteklių, jis visais laikais buvo prieinamas tiek elitui, tiek paprastiems žmonėms.

Spinelis

Trečiasis akmuo skirtas gimusiems rugpjūčio mėnesį yra spinelis. Nors jis būna įvairių spalvų, ryškiai raudona spalva yra labiausiai geidžiama. Tačiau jis gali būti ir mėlynas, rožinis ar oranžinis. Galimos ir juoda, violetinė, žalia, pilka, geltona ar ruda spalvos.

Dėl to, kad spinelis gali būti įvairių spalvų, jis yra dažnai painiojamas su kitais akmenimis. Pavyzdžiui, kai kurie iš istoriškai žymių rubinų vėliau paaiškėjo esantys spineliai. Tačiau spinelis yra minkštesnis nei daugelis brangakmenių, kuriais jis yra dažnai palaikomas.

Tikima, kad spinelis turi galių paversti šeimininko energiją pozityvia. Manoma, kad jis mažina stresą ir neigiamus jausmus.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
preloader