Nemokamas pristatymas nuo 49€

Gegužė – Smaragdas

Brangakmenis, skirtas gimusiems gegužės mėnesį – smaragdas. Kaip ir akvamarinas, smaragdas yra berilo atmaina, su chromo, vanadžio ir geležies priemaišomis. Jo spalva gali svyruoti nuo lengvai žalsvos iki tamsios, ryškios žalios spalvos. Kuo ryškesnė ir gilesnė žalia spalva, tuo labiau vertinamas yra brangakmenis. Smaragdai, kaip ir deimantai, yra vertinami pagal keturis kriterijus: briaunavimą, spalvą, švarumą ir svorį. Randamas jis Kolumbijoje, Brazilijoje, Afganistane ir Zambijoje.

Smaragdas simbolizuoja meilę, vaisingumą ir atgimimą. Jo pavadinimas yra kilęs iš graikiško žodžio „smaragdus“, kuris reiškia žalias. Manoma, kad smaragdas yra brangakmenis skirtas tiems, kurie gimė gegužės mėnesį todėl, kad šį mėnesį gamta vėl atbunda, prisipildo žalios spalvos ir vėl yra pilna gyvybės.

Yra žinoma, kad smaragdai buvo ypač mėgiami Kleopatros. Egiptiečiai naudojo smaragdus juvelyrikoje ir prašmatniose laidotuvių ceremonijose kaip apsaugos simbolį. Taip pat manoma, kad jie gali atnešti ramybę dėl savo raminančios žalios spalvos. Dažnai smaragdas yra laikomas lojalumo, ramybės ir saugumo simboliu. Tad papuošalas su smaragdu gali būti puiki dovana tam, kuriam linkite ramios pilnatvės.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top
preloader