Juvelyrinių dirbinių priežiūra
Norime pateikti kelis paprastus patarimus, kuriais vadovaujantis galima išlaikyti pradinę gaminio išvaizdą. Pagrindinė taisyklė: užsidėkite papuošalus paskutinius, kai kuriate įvaizdį, ir nusiimkite pačius pirmus, kai baigiate dieną. Taip sumažinsite žalą.
Mes Jums rekomenduojame nusiimti juvelyrinius gaminius, kai Jūs:
- tvarkotės, plaunate indus ir darote kitus namų ruošos darbus, kuriems atlikti naudojate chemines priemones
- prausiatės
- tepatės kremu ar geliu
- einate miegoti
- einate į soliariumą arba pirtį
- deginatės, plaukiojate arba sportuojate
Brangakmeniai ir pusbrangiai akmenys, kurie yra naudojami juvelyrikoje (safyras, smaragdas, oniksas, topazas, agatas, kvarcas ir kt.) gali būti jautrūs dideliems temperatūros pokyčiams, tiesioginiams saulės spinduliams arba drėgmei. Todėl mes patariame laikyti juvelyrinius gaminius tam skirtose dėžutėse arba specialiuose apsauginiuose maišeliuose, į kuriuos būna įpakuota prekė ją perkant. Taip pat rekomenduojame saugoti gaminius nuo mechaninių pažeidimų (pvz.: perlai yra itin jautrūs). Taip pat rekomenduojame saugoti papuošalus nuo tiesioginio kontakto su Jūsų kosmetika. Pavyzdžiui, nerekomenduojame purkšti kvepalų arba plaukų lako tiesiogiai ant juvelyrinio gaminio.
Tačiau nepaisant visų pastangų, kartais juvelyriniai dirbiniai vis tiek praranda savo spindesį ir pradinę išvaizdą su laiku. Laimei, ši bėda yra dažnai nesunkiai išsprendžiama tinkamai nuvalius gaminį. Nerekomenduojame gaminių valyti su dantų pasta, smėliu ir vadovautis patarimais internete, kaip nuvalyti papuošalą su namuose turimomis priemonėmis. Rekomenduojame įsigyti specialiai tam skirtas valymo priemones. O kartais vienintelė išeitis yra apsilankyti pas juvelyrą, kuris padės atkurti papuošalo išvaizdą (pvz.: panaikins įbrėžimus, iš naujo padengs rodžio sluoksniu ir pan.).