Nemokamas pristatymas nuo 49€

Birželis – Perlas, Aleksandritas ir Mėnulio akmuo

Perlas

Tiems, kurie gimė birželio mėnesį, pasisekė. Jie turi net tris pasirinkimus: perlus, aleksandritą ir mėnulio akmenį.

Perlai yra vieninteliai pusbrangiai mineralai, kurie yra „pagaminami“ gyvų organizmų. Kai į kriauklę patenka svetimkūnis, jis pradeda dirginti moliuską. Šis pradeda išskirti kalcio karbonatą, kuris sluoksnis po sluoksnio apgaubia svetimkūnį, taip suformuodamas perlą. Perlai yra vieninteliai, kuriems nereikia jokio papildomo apdirbimo tam, kad atskleisti jų blizgesį ir spalvą. Istoriškai, perlai buvo prieinami tik patiems turtingiausiems, nes natūralūs perlai yra gana reti, tad jų kaina yra aukšta. Jie išpopuliarėjo dvidešimto amžiaus pradžioje, kai prasidėjo perlų auginimas. Perlų kultivavimas taip paplito, kad kultivuoti perlai greitai užėmė didžiąją dalį prekyboje esančių perlų ir taip perlai tapo labiau prieinami kiekvienam klientui. Kultivuojant perlus, nedidelis svetimkūnis yra įsodinamas į vidų, taip paskatinant moliuskus suformuoti perlą.

Perlai yra vieni iš nedaugelio akmenų, kurie nėra matuojami karatais. Blizgesys yra vienas svarbiausių kriterijų, renkantis perlus. Labiausiai vertinami yra tie, kurie atspindi šviesą kaip veidrodžiai. Perlų dydis dažniausiai svyruoja nuo 3mm iki 13mm. Kadangi perlai nėra apdorojami papildomai, rasti perlus, kurie visiškai sutaptų spalva, dydžiu ir blizgesiu yra labai sunku. Idealiai sutampantys natūralūs perlai, gali kainuoti šimtus tūkstančių, jei ne milijonus. Todėl kultivuoti perlai yra daug populiaresni. Perlai yra labai minkšti, Moso skalėje siekiantys tik 2.5 – 4.5 balus. Jie yra labai jautrūs aukštoms temperatūroms ir rūgštims. Įdomu tai, kad perlai ištirptų, jei būtų palaikyti acte.

Kadangi idealiai apvalūs, lygūs, natūralūs perlai yra labai retai, žodis perlas gali turėti reto ir vertingo reikšmę. Perlus, kaip ir kitus brangakmenis, supa daugybė mitų ir legendų. Senovės graikai tikėjo, kad perlai yra dievų ašaros. Senovės Japonijoje buvo tikima, kad jie yra sukuriami mitinių būtybių tokių, kaip undinėlių ar nimfų. Kinijoje buvo tikima, kad drakonai nešiojo perlus tarp dantų ir tam, kad pasiekti perlus, drakonas turėjo būti nukautas. Todėl senovės Kinijoje perlai simbolizavo išmintį, kurios reikėjo tam, kad įveikti drakoną. Perlai gali būti ne tik puiki dovana gimusiems birželio mėnesį, bet ir vestuvių metinių proga, ypač pirmųjų, trečiųjų, dvyliktųjų ir trisdešimtųjų. Jie taip pat yra populiarus nuotakų aksesuaras.

Aleksandritas

Aleksandritas buvo atrastas Rusijos smaragdų kasyklose, Uralo Kalnuose. Legendos byloja, kad jis buvo atrastas 1834 metais, tą pačią dieną, kai ir Aleksandras II tapo caru. Tad šis brangakmenis buvo pavadintas jo garbei. Jis taip pat tapo oficialiu Rusijos brangakmeniu. Tačiau, kai Rusijoje esantys ištekliai išseko, aleksandrito populiarumo sumažėjo iki tol, kol nebuvo atrasta naujų išteklių. Šiandien aleksandritas randamas Brazilijoje, Šri Lankoje ir rytinėje Afrikoje. Tačiau aleksandritas randamas šiuose vietovėse nebėra toks ryškus kaip tas, kuris buvo randamas Rusijoje.

Aleksandritas yra dažnai apibūdinamas kaip smaragdas dieną ir rubinas naktį. Taip yra todėl, kad jis keičia spalvą nuo melsvai žalios, kai yra po natūralia šviesa, iki violetiniai raudonos, kai yra po dirbtine šviesa. Ši savybė keisti spalvą yra neįprasta, tad aleksandritas yra retas ir brangus. Tai yra gana kietas ir tvirtas akmuo, Moso skalėje siekiantis 8.5 balus, tad minkštesnis už safyrą, bet tvirtesnis už granatą.

Manoma, kad aleksandritas padeda susikaupti ir mokytis. Tikima, kad jis sustiprina intuiciją, kūrybingumą ir vaizduotę.

Mėnulio akmuo

Mėnulio akmeniui būdinga unikali spalva. Skirtingi spalvų sluoksniai sukuria miglotą iliuziją. Pagrindinės spalvos dažniausiai būna mėlyna ir balta. Tačiau papildomos spalvos gali būti geltona, rožinė, žalia, oranžinė, ruda ar pilka. Tai gana jautrus akmuo (6 balai Moso skalėje), tad gali nesunkiai skilti.

Manoma, kad šis akmuo apsaugo vaisingumą, keliautojus ir skatina gerą miegą bei sapnus. Senovės romėnai žavėjosi šiuo akmeniu ir tikėjo, kad jis susiformuoja iš mėnulio šviesos. Tiek romėnai, tiek graikai siejo šį akmenį su nakties deivėmis. Florida paskelbė mėnulio akmenį kaip oficialų valstijos akmenį 1970 metais, paminint Apollo 11 nusileidimą mėnulyje ir kitus kosminius skrydžius iš Floridos, nors mėnulio akmuo ir nėra natūraliai randamas Floridoje ar Mėnulyje.

Klasikinis mėnulio akmuo turi lengvai permatomą išvaizdą, su pieno baltumo ir melsvos spalvos atspalviais, kuris yra randamas Šri Lankoje. Jis taip pat yra randamas ir Indijoje, Australijoje, Mianmare, Madagaskare ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mėnulio akmuo, kuris yra randamas Indijoje ir gali būti rudos, žalios ar oranžinės spalvos, yra labiau prieinamas nei klasikinis baltai melsvas mėnulio akmuo.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top